Galatasaraj šampion Turske po 23. put

Izvor: B92, 30.Maj.2023, 21:49

Fudableri Galatasaraja su pobedom nad Ankaragučuom 4:1 kolo pre kraja turskog šampionata osvojili titulu prvaka,

To je za njih rekordna 23. u istoriji, a prva posle sezone 2018/19.

Galatasaraj je titulu šampiona osigurao pošto je kao gost savladao Ankaraguču rezultatom 4:1, uz dva pogotka Maura Ikardija u prvom poluvremenu.

U nastavku su posao dovršili Baris Jilmaz i Serhio Oliveira, dok je jedini pogodak domaćina bio delo Milsona.

Galatasaraj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je prošlu sezonu okončao na 13. mestu.

Osvajanjem titule prvaka Galatasaraj je obezbedio igranje u kvalifikacijama za Ligu šampiona, gde će startovati od drugog kola.

Pogledaj vesti o: Turska