Izvor: MozzartSport.com, 18.Jul.2020, 22:15

Galatasaraj prekinuo crni niz kakav se ne pamti, raketa Sarakija s 25 metara i lepotica Akbabe (VIDEO)

Nekadašnji šampion Turske ostvario prvu pobedu posle četiri meseca

Prošle godine šampion, ove se još koprca za plasman u Evropu! I dalje niko ne može da shvati šta se to dogodilo sa Galatasarajem još od vremena pre nego što je nastupila pandemija virusa korona, ali crnoj seriji kakva se ne pamti u novije vreme na ovoj strani Istanbula ne pamti konačno je došao kraj!

Puleni Fatiha Terima >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << su posle osam utakmica bez pobede i čak tri uzastopna poraza savladali Gectepe sa 2:1 (0:0) i tako teoretski ostali u igri za Ligu Evrope. Mučio se Galatasaraj, lomio goste tačno sat vremena, čak i ispustio udarac sa kreča na startu drugog poluvremena i pre toga imao poništen gol zbog reakcije VAR sobe – u obe situacije centralna figura bio Adem Bujuk –, ali pobeda je upisana. Nije možda bilo kvalitetno, ali trijumfu se u zube ne gleda. Pogotovo kada su bodovi jako bitni.

Sve do 60. minuta Gectepe se nekako držao, ali onda su konci počeli da pucaju posle rakete Marsela Sarakije! Kakva je to golčina bila! Urugvajski defanzivac je zahvatio odbitak na prvu sa oko 25 metara, a čuvar mreže Gectepea je samo bezuspešno pokušao da zaustavi loptu i tako samo ulepšao pogodak. Pogledajte i sami...

Nije taj pogodak uzrujao previše igrače Gectepea koji je uspeo brzo da se oporavi i uzvrati istom merom. Gosti su napadali i vrlo brzo im je gol poništen zbog VAR snimka, ali je nedugo zatim Stefano Napoleoni, kome je pogodak bio obrisan, uspeo da se upiše u listu strelaca posle iskusnog ubacivanja u prostor i trzaja glavom u padu. Igrao se 78. minut. Na klupi Galatasaraja nastao je muk...

Na kraju se sve ipak dobro završilo po domaćina. Nepunih 180 sekundi pošto je Napoleoni poravnao rezultat na scenu je stupio Emre Akbaba i još jednom je Galatasaraj izrežirao prelep gol. Ovog puta direktno iz slobodnog udarca, sa okruglo 20 metara. Konačnih 3:1 postavio je Junus Akgun u osmom minutu nadoknade posle dobro istrčane kontre, samo nekoliko trenutaka pošto je kročio na teren.

TURSKA 1 – 33. (PRETPOSLEDNJE) KOLO

Galatasaraj – Gectepe 2:1 (0:0)