GE prodaje poslovanje s rasvetnim telima

Izvor: B92, 17.Feb.2018, 17:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GE prodaje poslovanje s rasvetnim telima

Američki industrijski div Dženeral elektrik postigao je sporazum o prodaji poslovanja s rasvetnim telima u Evropi, na Bliskom istoku, kao i Africi i Turskoj.

Iz američke su grupe objavili da su postigli sporazum s bivšim izvršnim direktorom Joergom Bauerom, a iznos transakcije nije objavljen, kazala je portparolka GE u elektronskoj poruci agenciji AFP.

Bauer je donedavno vodio GE ogranak u Mađarskoj, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gde se nalazi sedište kompanije za delove poslovanja predviđene za prodaju.

Transakcija neće obuhvatiti poslovanje GE Lighting-a u Severnoj Americi koje konglomerat takođe želi da proda.

GE je izumeo sijalicu sa žarnom niti a sada se sprema da napusti istorijski deo svog poslovanja. Grupa je 2017. godinu završila s neto gubitkom od 6,2 mlrd USD, te najavila plan restrukturiranja, koji uključuje i prodaju imovine u vrednosti 20 milijardi dolara.

Inostrano poslovanje GE Lighting-a upošljava više od 4.000 radnika, a njegova bi prodaja mogla da bude zaključena do kraja juna.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.