Izvor: Blic, 20.Nov.2016, 13:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Erdogan: Obama me je razočarao!

Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan optužio je predsednika SAD Baraka Obamu i potpredsednika Džozefa Bajdena da su neozbiljno prišli sirijskom problemu.

U intervjuu programu "60 minuta" televizije Si-Bi-Es Redžep Tajip Erdogan je izjavio da je rat koji i dalje traje u Siriji stvorio pretnju bezbednosti južnim granicama Turske, smanjio odbrambene mogućnosti Ankare i doveo do toga da se u Turskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << našlo 3 miliona sirijskih izbeglica.

„Mi odgovaramo na ta pitanja, o njima smo razgovarali sa predsednikom Obamom i potpredsednikom Bajdenom. Oni nisu bili na visini zadatka i nisu mogli ozbiljno da priđu pitanjima. To nas je prilično ogorčilo“, rekao je Erdogan. On je naglasio da je „razočaran“ pozicijom SAD u Siriji.  Erdogan je iskritikovao SAD jer još uvek nisu isporučile Turskoj propovednika Fethulaha Gulena kojeg Ankara smatra glavnim inicijatorom pokušaja vojnog puča u julu ove godine. Naoružani konflikt u Siriji traje od marta 2011. godine. Vladine snage se bore protiv militanata različitih naoružanih formacija.
Pogledaj vesti o: Sirija

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.