EURO: Španija nadigrala Tursku

Izvor: N1 televizija, 17.Jun.2016, 23:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EURO: Španija nadigrala Tursku

Španci gaze ka odbrani trona. Aktuelni šampion Evrope je u prvo meču pobedio Češku sa 1:0. U drugommeču, Furija je bila baš Furija. .

Na “Alijanc rivijeri” u Nici dominirali od prvog do poslednjeg minuta i na kraju slavili rezultatom 3:0. U 48. minutu Alvaro Morata je krunisao sjajnu akciju Andresa Inijeste i Đordija Albe, ali je levi bek Barselone pre asistencije bio u ofsajdu. Greška nije uticala na rezultat jer je do tog trenutka na semaforu je već stajalo 2:0. >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija <<

Izabranici Visentea del Boskea krunisali su inicijativu u 34. minutu, kada je napadač Juventusa odlično reagovao na asistenciju Nolita i glavom zatresao mrežu Babačana.  Samo tri minuta kasnije asistent kod prvog postigao je drugi gol,, Nolito je u padu pogodio donji levi ugao iskoristivši slabu reakciju Mehmeta Topala.

Trijumf je mogao da bude ubedljiviji da su u završnici koncentrisaniji bili Pike i Silva, ali će aktuelni šampioni biti zadovoljni činjenicom da nisu primili gol, što je sedmi takav slučaj u nizu na kontinentalnim šampionatima, čime je pojačan rekord postavljen u ponedeljak.

Španija, na čelu tabele imaju šest bodova, dva više od Hrvatske, treća je Češka sa jednim, dok je Turska zakucana za dno, bez ikakvog učinka na EP.  U prvom meču dana u okviru grupe D Česi i Hrvati odigrali su nerešeno 2:2 u Sent Etjenu, iako su Hrvati vodili sa 2:0.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.