Izvor: RTS, 28.Okt.2020, 22:20

Čelsi ubedljiv u Rusiji, PSŽ slomio otpor Bašekšehira

Fudbaleri Čelsija i PSŽa upisali su pobede na gostovanjima u Rusiji i Turskoj. Engleski tim savladao je Krasnodar sa 3:0, dok su Francuzi bili bolji od Bašakšehira sa 2:0.
U prvom današnjem terminu pobede su upisali favorizovani gosti, ali su tri boda morali da zarade.

"Plavci" su u Rusiji poveli u finišu prvog poluvremena. Kalum Hadson-Odoi je šutirao sa ivice šesnaesterca, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a taj udarac je uz dosta sreće završio u mreži rivala, pošto je loše intervenisao golman Krasnodara.
Kako je vreme odmicalo, Čelsi je pojačavao tempo i u poslednjih 15-ak minuta postigao čak tri gola.
Verner je povisio na 2:0 u 76, Zijeh bio strelac u 79, a konačan rezultat postavio je Pulišić u 90. minutu susreta.
PSŽ je imao težak zadatak u Istanbulu protiv Bašakšehira. Domaćin je pružao veoma solidan otpor i nadigravao se sa favorizovanim rivalom.
Nakon što se prvo poluvreme završilo bez postinutih golova, drugo je donelo dosta uzbuđenja.
Gosti iz Pariza poveli su u 64. minutu nakon prekida. Mbape je izveo korner, a najbolji u skoku bio je mladi Mojze Kin.
Isti igrač postavio je konačan rezultat u 79. minutu, nakon što se odlično zagradio i snašao u protivničkom šesnaestercu.