Izvor: Blic, 06.Sep.2011, 03:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Familije zarobljenih Srba odbile Libijce
Uprkos dogovorenom sastanku i brojnim pozivima, niko od rodbine građevinskih radnika koji su zatočeni u okolini Tripolija nije otišao u Ambasadu Libije na razgovor.
Tanja Martinović, supruga Milića Martinovića, koji je zajedno sa ostalim Srbima u libijskom zatvoru, kaže za „Blic" da neće da ide u Ambasadu Libije jer veruje samo Srbiji.
Građevinski radnici koji su zajedno otputovali sredinom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << avgusta u ovu zemlju kako bi zaradili novac za svoje porodice još su u zatvoru, ali su živi i zdravi, tvrdi njihova rodbina. Tanja Martinović iz Aranđelovca, čiji je suprug Milić zatočen sredinom prošlog meseca u okolini Tripolija, kaže da juče „nije htela da ide u Ambasadu Libije".
- Ja sam pod velikim stresom, imam bebu i sina koji ima pet godina. Kako sam čula, niko od rođaka naših najmilijih koji su zatočeni nije otišao u Ambasadu Libije iako je bilo poziva. Verujemo samo u našu državu. Iz Ministarstva spoljnih poslova sam saznala da je moj muž živ, zdrav, i da ga niko nije maltretirao.
Molim se da mi se vrati. Čekam poziv da odem po njega i odmah ću poći, sama ako treba, na kraj sveta da ga dovedem kući - priča kroz plač Tanja Martinović.
Pored Martinovića, u zatvoru su i Zoran Nikolić i Nedeljko Milanović iz Lazarevca, Milorad Đunić iz Loznice i Vojislav Nićiforović iz Beograda.
Povezane vesti: Libijci istražuju firmu koja je zaposlila Srbe Otac uhapšenog Srbina: Na sajtu sam saznao da mi je sin zarobljen Zarobljeni Srbi prebačeni u grad u unutrašnjosti Libije Jeremić: Utvrđuje se identitet Srba zarobljenih u Libiji Pukovnik: Gadafi tražio bombaški napad na ambasadu u Tunisu
Familije zarobljenih odbile Libijce
Izvor: B92, 06.Sep.2011
Beograd -- Uprkos dogovorenom sastanku i brojnim pozivima, niko od rodbine građevinskih radnika zatočenih u okolini Tripolija nije otišao u Ambasadu Libije na razgovor...Tanja Martinović, supruga Milića Martinovića, koji je zajedno sa ostalim Srbima u libijskom zatvoru, kaže za "Blic" da neće...









