Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Okt.2012, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hejg sa Nikolićem
BEOGRAD -
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić razgovarao je danas u Beogradu sa šefom britanske diplomatije Vilijamom Hejgom.
Šef Forin ofisa će se kasnije popodne sastati i sa predsednikom Vlade Srbije Ivicom Dačićem.
Hejg je, po dolasku u Beograd, na svom tviter nalogu napisao: "Sleteo sam u Beograd. Radujem se razgovorima sa novom vladom. Prvi put ću se sastati sa predsednikom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << (Tomislavom) Nikolićem".
On je prethodno boravio u Prištini, gde je razgovarao sa kosovskom predsednicom Atifetom Jahjagom, premijerom Hašimom Tačijem, zamenikom premijera Slobodanom Petrovićem, ministrom spoljnih poslova Enverom Hodžajem i predstavnicima
Britanski ministar je u Prištini izjavio da je karta Evrope određena i da ne može biti promena granica.
Hejg je, takođe, pozdravio razgovore o normalizaciji odnosa između Beograda i Prištine i istakao da je dijalog od suštinskog značaja za evropske integracije Srbije i Kosova.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




















