Izvor: RTS, 31.Maj.2012, 12:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DSS: Nikolić da odbije ultimatume
Tomislav Nikolić treba da odbije ultimatume u vezi sa Kosovom i počne novo poglavlje u odnosima sa EU, koji će ići u pravcu političke neutralnosti Srbije, izjavio potpredsednik DSS-a Nenad Popović.
Demokratska stranka Srbije (DSS) se nada da će Tomislav Nikolić >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odbiti sve ultimatume u vezi sa Kosovom i započeti novo poglavlje u odnosima Srbije i EU koji će ići u pravcu političke neutralnosti, izjavio je potpredsednik te partije Nenad Popović.
Prema njegovim rečima, Nikolić će "kada ga Brisel formalno obavesti da je odustajanje od Kosova uslov za početak pregovora za članstvo u EU, saopštiti građanima šta EU zahteva od Srbije".
Zamoljen da komentariše "ocene Brisela koji nije odobravao formiranje koalicije sa DSS", Popović je rekao da redovno kontaktira sa stranim diplomatama i da nikada nije tako nešto čuo od njih.
"Prošla vlada je bila fomirana uz pomoć stranih ambasada i pokazalo se da ta vlada nije dobro radila svoj posao. Srbija je suverena država i nedopustivo je mešanje bilo koga sa strane u njena unutrašnja pitanja", rekao je Popović.
Prema njegovim rečima, važno je da što pre dobijemo vladu, ali je od toga mnogo važnije kakva će biti ta vlada.
"Srbiji je potrebna vlada koja će na prvo mesto staviti radna mesta i domaću privredu, a ne Evropsku uniju", istakao je Popović.
Pogledaj vesti o: Kandidatura Srbije, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija








