Izvor: Blic, 18.Jun.2011, 01:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Žena komandant jedinice marinaca
Prvi put u 96 godina dugoj istoriji, Korpusi marinaca SAD dobili su ženskog generala na čelu čuvenog centra za obuku na ostrvu Paris u Južnoj Karolini. Brigadni general Loreta Rejnolds poznata je i kao prva ženska osoba koja je ikada komandovala marincima u nekoj borbenoj zoni.
Rejnoldsova, koja je na novu dužnost stupila juče, uniformu marinaca nosi već 25 godina. Komandovala je mornaričkim jedinicama od odreda do bataljona.
Prethodno je na dužnosti bila u Okinavi i Kvantiku, kao i u Iraku i Avganistanu, gde je kao prva žena komandovala marincima.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







