Izvor: Blic, 29.Jul.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zaseda za Amerikance u Avganistanu
Zaseda za Amerikance u Avganistanu
BAGRAM (AP) - Pet američkih vojnika je ranjeno, a dvojica nioružanih ekstremista su ubijena, epilog je četvoročasovne bitke u istočnom Avganistanu, koja je izbila kada su američki vojnici u potrazi za talibanima i članovima Al Kaide uleteli u zasedu.
Rodžer King, portparol američkih snaga u Bagramu izjavio je da su najmanje još trojicaekstremista poginula, ali da njihova tela nisu pronađena. Američki vojnici su jednog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << napadača ranili i on se trenutno nalazi u njihovom zarobljeništvu. Ovo je peti napad na američke vojnike od 1. jula kada je u bombardovanju jednog avganistanskog sela poginulo najmanje 25 osoba na proslavi venčanja.
Ranjeni pripadnici američkih snaga su prebačeni u bolnicu u Bagram i nalaze se vn životne opasnosti. Region Khost, koji se nalazi oko 180 kilometara jugoistočno od prestonice Kabula jedan je od najnebezbednijih u zemlji, a zvaničnici smatraju da se u njemu krije veliki broj naoružanih grupa bivšeg talibanskog režima i terorističke mreže Al Kaida. Radi se o izuzetno nepristupačnom planinskom predelu u kojem snajperisti imaju dobar pregled, a lako se mogu sakriti u planinskim kanjonima. Od prošle jeseni kada je započela vojna kampanja u Avganistanu je poginulo ukupno 15 američkih vojnika.














