Zaposleni na HTV-u morali na alkotest

Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 17.Jun.2010, 07:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaposleni na HTV-u morali na alkotest

ZAGREB - Zaposleni na Hrvatskoj televiziji su bez ikakve najave bili podvrgnuti alkotestu radi provere da li piju na poslu, piše zagrebački Jutarnji list. Većina je pristala na testiranje, mada je bilo i onih koji su kategorički odbili da učestvuju u ovoj akciji.

Kontrolu su sprovela dva radnika osiguranja koji su se nenajavljeno pojavili u prostorijama Informativnog programa. Prema pisanju lista, svi koji su pristali na test imali su 0,0 promila alkohola.

"Nula bodova", >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << kratko je prokomentarisao Zoran Šprajc, jedan od novinara i urednika u HTV-ovom informativnom programu. "Kod nas su stalno neke kontrole, proverava se ko puši, a sad su valjda počeli da proveravaju da li je neko na poslu i popio", naveo je njegov kolega Đurica Drobac.

Alkotest su, međutim, odbili Maja Sever, Robert Zuber, Nataša Kolbas i Lela Knježević kao i većina drugih članova redakcije "Hrvatska uživo". "Ljudi se ponekad ponašaju kao poslušne ovce. Dvojica momaka bez ikakvog pisanog naloga ušla su u redakciju i kazala da rade alkotest. Neverovatno! Pitam se šta je sledeće: možda iznenadni ginekološki pregled?", kazala je Kneževićeva, ističući da može biti iznenadnih kontrola, ali da se one moraju sprovoditi po zakonu.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.