Zajedničke tursko-američke patrole u Siriji

Izvor: RTS, 08.Sep.2019, 20:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zajedničke tursko-američke patrole u Siriji

Turske i američke snage sprovele su prvu zajedničku patrolu na severu Sirije. Ankara se nada da će to držati sirijske Kurde dalje od turske granice, dok Damask to smatra grubim kršenjem suvereniteta Sirije.
Nešto više od 10 turskih oklopnih vozila primečeno je u gradu Tal >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Abiad, nakon što su ušla u Siriju gde su se pridružila američkim vozilima, dok su ih nadletala najmanje dva helikoptera, prenosi AP.

Tursko ministarstvo odbrane potvrdilo je početak zajedničkih patrola sa SAD. Turska, koja je insistirala na uspostavljanju zone bezbednosti, nada se da će to držati sirijske Kurde dalje od njene granice. 
Ankara sirijske Kurde smatra pretnjom, ali su oni saveznici SAD u borbi protvi Islamske države, navodi AP.
Damask je osudio zajedničke patrole u pograničnom delu na severoistoku Sirije, nazivajući ih grubim kršenjem suverenita zemlje.
Sirijsko Ministarstvo spoljnih poslova je saopštilo da te patrole predstavljaju kršenje teritorijalnog integriteta Sirije, prenosi Rojters.
Pogledaj vesti o: Turska

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Turske i američke trupe u prvoj zajedničkoj patroli po "slobodnoj zoni" FOTO

Izvor: B92, 08.Sep.2019

Tel Abjad/Sirija -- Turske i američke trupe su sprovele prvu zajedničku kopnenu patrolu, kao deo dogovora o "slobodnoj zoni" za koju se zalagala zvanična Ankara...Turska se nada da će ta zona, bar 30 kilometara duboko u teritoriji Sirije, držati sirijske Kurde dalje od turske granice...Turska sirijske...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.