Izvor: Blic, 20.Avg.2016, 09:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZABRANJEN burkini i u Nici

Nica se priključila nizu francuskih letovališta koja su zabranila burkini - islamsku verziju kupaćeg kostima koji pokriva telo, saopštili su u petak gradski zvaničnici.

Kako je navedeno u saopštenju, grad je zabranio ovaj odevni predmet koji "otvoreno manifestuje pripadnost religiji u vreme kada su Francuska kao i njena svetilišta na meti terorističkih napada", javio je AFP.

Do sada je 15 gradova u Francuskoj zabranilo burkini, uključujući Kan, gde su tri žene kažnjene zbog nošenja burkinija sa po 38 evra tokom vikenda.

Nastavak na Blic...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.