Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Okt.2017, 12:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Voker i Surkov o Donbasu u Beogradu
Specijalni izaslanik SAD za okončanje sukoba u Donbasu, Kurt Voker, objavio je na svom Tviter nalogu da će se 7. oktobra sastati sa predstavnikom Kremlja Vladislavom Surkovom u Beogradu.
"Sastaću se s ruskim kolegom u oktobru u Beogradu, kako bi razgovarali o bržoj implementaciji sporazuma iz Minska i o obnavljanju teritorijalnog integriteta Ukrajine", objavio je Voker na Tviteru 5. oktobra.
Surkov se nije oglašavao, niti ima potvrde iz ruskih izvora o sastanku.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
"Minsk" se odnosi na sporazum iz februara 2015. godine, potpisan u beloruskoj prestonici, kojim se traži prekid vatre u istočnom delu Ukrajine, Donbasu, te su određeni dalji koraci da se okončaju sukobi.
Ako se dogodi, biće to drugi sastanak Vokera i Surkova, koga je predsednik Rusije Vladimir Putin delegirao za razgovore o sukubima u istočnoj Ukrajini.
Prvi put su razgovarali 21. avgusta ove godine u Minsku, Belorusija.
Voker je u međuvremenu odbio da se sastane sa Surkovom u Rusiji, a Surkovu je zabranjen ulazak u Evropsku uniju, u okviru sankcija Moskvi.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









