Izvor: B92, 28.Sep.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vojna baza u obliku naci-simbola
Vašington -- Američka mornarica će uložiti 600.000 dolara da bi promenila izgled svoje baze koja iz ptičje prespektive liči na kukasti krst.
Sa zemlje, četiri zgrade baze u San Dijegu, podignute u obliku slova "L" i povezane jedinstvenim centralnim stepeništem, izgledaju sasvim bezazleno. Međutim, viđene sa satelita stvar postaje ozbiljnija. Korisnici nekih servisa na internetu, kao što je Gugl Zemlja, primetili su da vojne zgrade imaju oblik kukastog krsta, mračnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << simbola nacizma.
Nekoliko grupa i organizacija, među kojima i uticajna Liga protiv difamacije, zahtevale su od vojske da prepravi inkriminisano zdanje.
Mornarica, koja je oduvek tvrdila da se radi o "nesrećnoj koincidenciji", prihvatila je da uloži 600.000 dolara za radove koji imaju za cilj da kamufliraju oblik kasarne viđen iz vazduha.
"Ne želimo nikog da šokiramo, niti da nas bilo ko dovodi u vezu sa jednim takvim simbolom", kazao je portparol američke mornarice.






