Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Avg.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Više uzroka pada aviona u Madridu?
MADRID - Avion koji se srušio u Madridu morao je imati više od jednog kvara, rekao je šef španske civilne avijacije dok španske vlasti počinju istragu o uzrocima nesreće u kojoj je poginulo 153 ljudi.
"Moralo je da bude više od jednog kvara", rekao je za novine "El pais" šef civilne avijacije Manuel Batista, povodom pada aviona kompanije "Spaner" u sredu koji je preživelo samo 19 ljudi.
Nasuprot izjavama nekih očevidaca, "El >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pais" piše da video snimak španskih aerdromskih vlasti AENA pokazuje da prilikom poletanja motor nije eksplodirao. Batista je naveo da sam kvar motora nije dovoljan za pad aviona budući da su moderne avioni projektovani tako da u vanrednim okolnostima mogu da lete sa samo jednim motorom.
Iz aviokompanije je rečeno da je do nesreće došlo zbog mehaničkog problema sa usisnom cevi instrumenata, blizu pilotske kabine, ali stručnjaci ocenjuju i da je taj kvar sam po sebi nedovoljan za pad aviona, najgoru avionesreću u Španiji u poslednjih 25 godina.
Istraga o uzrocima nesreće mogla bi da traje mesecima, mada se očekuje da će informacije iz dve "crne kutije" biti dostupne ranije. Vlada je saopštila da ima obilje informacija, uključujući snimke uzletanja snimljene kamerama aerodroma.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







