Više od 30 poginulih u seriji eksplozija u Iraku

Izvor: Vostok.rs, 17.Jun.2013, 11:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Više od 30 poginulih u seriji eksplozija u Iraku

17.06.2013. -

Najmanje 32 ljudi je poginulo, a desetine ranjeno u seriji eksplozija, koje su odjeknule u centralnom i jugoistočnom Iraku, saopštila je iračka policija.

Do eksplozija je došlo u gradovima sa pretežno šiitskim stanovništvom. U svim slučajevima su korišćeni minirani automobili. Za sada ni jedna grupa nije preuzela na sebe odgovornost za eksplozije.

Nivo sektaškog nasilja dramatično je porastao u Iraku u poslednje vreme. Vlasti strahuju da može da se ponovi situacija iz 2006. i 2007. godine, kada je broj žrtava sukoba između šiita i sunita dostigao vrhunac.

Izvor: Glas Rusije, foto: EPA    

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.