Vesti u Nemačkoj: Po tradiciji više kumova

Izvor: Vesti-online.com, 20.Okt.2017, 19:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Vesti" u Nemačkoj: Po tradiciji više kumova

Nedavno je na drugom bogoslužbenom mestu Crkvene opštine Minhen, koje je posvećeno Pokrovu presvete Bogorodice u Dominikus centru, obeležena slava.

To je bio povod da na liturgiju i slavski ručak dođe više od stotinu vernika iz Minhena i to severnih delova van grada, kao što su Garhing, Unteršlajshajm, Ismaning i drugih mesta. Liturgiju su služili sveštenici Đorđe Trajković, Ilija Romić i Oliver Grulović, a kasnije je stigao i Milorad Jovanović.

Ove godine >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << slavski domaćini bile su porodice Mijalkovski, Stanojević, Malić, Gavrilović, Jovanović, Banković, Radisavljević i Perić. Oni su pripremili bogatu slavsku trpezu i po parče slavskog kolača predali kumovima slave sledeće godine. Tu čast preuzelo je čak 12 porodica: Bačić, Ljuboja, Miljković, Radisavljević, Perić, Stanojević, Vizender, Gavrilović, Panajetković, Šmit, Vrhovac i Masalović.

Tako je nastavljena tradicija drugog bogoslužbenog mesta, osnovanog pre devet godina u severnom delu Minhena, da se za slavske domaćine javlja veći broj porodica.

Gosti na slavi su se proveselili pesmu Gorana Grbića i muziku Stjepana Govedarice.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.