Izvor: Blic, 17.Avg.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vatrogasci stavili požar pod delimičnu kontrolu

Vatrogasci su delimično stavili pod kontrolu šumske požare u kojima je izgorelo najmanje 25 kuća u atinskim severnim bogatim pregrađima, saopštili su danas grčki zvaničnici.

Do sada su vatrogasci ugasili glava žarišta a sada su u stanju pripravnosti u slučaju da vetar ponovo razbukta plamen, saopštili su predstavnici vatrogasne službe, a prenela agencija AP.

Četiri požara izbila su juče paralelno na planini Penteli oko 17 kilometara od centra Atine i vatra se >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << brzo proširila i palila suva borova šumska debla, dok je jak vetar preneo plamen do prvih kuća u predgrađima grada i istovremeno dva sata ometao vatrogasne avione da intervenešu.

Ljudi su evakuisani iz kuća, bolnica i letnjeg kampa i do sada nije prijavljeno nijedno povređeno lice.

Još nije sačinjena detaljna procena materijalne štete u atinskim predgrađima Nea Penteli, Malisiji i Kifisiji, niti su zvaničnici utvrdili uzroke požara. Istraga je u toku.

Grčku su tokom proteklih deset godina u letnjim mesecima često zahvatali požari izazvani visokom temperaturom i podmetanjem. U oblasti Penteli tokom 1990-ih dva puta je podmetnut požar.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.