Vašington post: Zašto se ćuti o krvavom pokolju u Iraku?

Izvor: RTS, 07.Jul.2016, 10:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vašington post: Zašto se ćuti o krvavom pokolju u Iraku?

Za razliku od terorističkih napada Islamske države u Parizu, kada je sa njima praktično disao ceo svet, o krvavom pokolju ID na zapadu Iraka se ne govori previše, piše Vašington post.
U analizi tih napada ovaj vašingtonski dnevnik navodi da je samo u napadima u četvrti Karada u Bagdadu ubijeno 187 ljudi, ali na društvenim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mrežama nema haštegova i profilnih Fejsbuk fotografija.

Prošlog utorka, na primer, podseća Post, tri pripadnika Islamske države napali su glavni aerodrom u Turskoj, kada je ubijeno 45 ljudi.
Svet je uhvatila panika, budući da je upravo taj aerodrom jedno od najprometnijih središta u Evropi i na Bliskom istoku, takođe i jedna od najbolje čuvanih.
Tim povodom američki novinari su se zapitali da li su aerodromi SAD sigurni i da li se isto "moglo dogoditi i u SAD, na Dan nezavisnosti, na primer, 4. jula".
Teroristi su potom napali Daku, gde su u popularnom kafiću u elitnom kvartu glavnog grada Bangladeša naoružani deset sati držali talačku krizu, a tada je ubijeno najmanje 20 ljudi.
Ubrzo potom ID je napao Bagdad. U ranim satima nedeljnog jutra, dok se stotine Iračana okupljalo tokom svetog meseca Ramazana, auto-bomba je eksplodirala u prepunoj trgovačkoj četvrti Karada. U eksploziji je poginulo 187 ljudi, među kojima i mnoštvo dece, više nego u napadu na Pariz, primećuje Vašington post.
List konstatuje da je svet gotovo otupeo na nasilje u Bagdadu.
Bi-Bi-Si je objavio hronologiju napada povezanih sa Islamskom državom u Iraku.
Objavljena je vremenska crta nedavnih napada povezanih s Islamskom državom u Iraku prema kojoj ih je za pola godine bilo sedam, čak tri u maju, dva u martu i po jedan u februaru, odnosno julu, u kojima je ubijeno više od 300 ljudi.
Bagdad je stoga besan, najviše na vladu kojoj ne uspeva da očuva zemlju sigurnom, a jedan stanovnik Karade je Vašington postu rekao da su nekada ulice tog grada bile pune života, a da se sada "miris smrti" oseća svuda.
Pogledaj vesti o: Turska

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

ZAŠTO SE ĆUTI: ID izvela najsmrtonosniji napad do sada i nikoga nije bilo briga

Izvor: Kurir, 07.Jul.2016

...U analizi tih napada ovaj vašingtonski dnevnik navodi da je samo u napadima u četvrti Karada u Bagdadu ubijeno 187 ljudi, ali na društvenim mrežama nema haštegova i profilnih Fejsbuk fotografija..Tim povodom američki novinari su se zapitali da li su aerodromi SAD sigurni i da li se isto "moglo...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.