Izvor: B92, 13.Sep.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vakcina protiv virusa ptičjeg gripa

Brisel -- Grupa evropskih naučnika je proizvela prvu vakcinu protiv virusa ptičjeg gripa H7N1, objavila je Evropska komisija.

Komisija podseća da ta varijanta ptičjeg gripa može biti smrtnonosna po ljude. Prvo kliničko ispitivanje vakcine pokazalo je da su je veoma dobro podneli organizmi zdravih dobrovoljaca i da je kod njih izazvala iste imunološke reakcije kao i druge vakcine protiv virusa ptičjeg porekla.

Vakcina deluje protiv virusa ptičjeg gripa H7N1 koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je potpuno različit od takodje smrtonosnog virusa H5N1, trenutno prisutnog u Aziji.

Za naučni projekat vakcine "Flupan" oko koga su se okupili britanski, italijanski, norveški i francuski naučnici, izdvojeno je 2,1 milion evra iz evropskih fondova, preneli su francuski mediji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.