VULKAN USMRTIO ČETVORO SELJANA

Izvor: Kurir, 28.Dec.2011, 12:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VULKAN USMRTIO ČETVORO SELJANA

DŽAKARTA - Gusti dim i kamenje pod pritiskom izbacivao je probuđeni vulkan na istoku Indonezije, a čvrsti vulkanski materijal padao je po selima u okolini i usmrtnilo četiri seljaka i više od 10 povredio, dok je oko 1.000 ljudi, s obronaka planine, bilo primorano da napusti svoje domove.

Vulkan na planini Gamalama na indonezanskom ostrvu Moluka ponovo se aktivirao ovog meseca izazvavši jaku, ali ne i "fatalnu" erupciju, prenela je agencija AP.

Portparol Indonežanske vlade >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Jusuf Sunja rekao je da su višednevne obilne kiše izazvale izbacivanje kamenja i drugog sitnog vulkanskog sadržaja koje je noćas padalo po selima u blizini.

Sunja je naveo da je četvoro ljudi izgubilo život i više od 10 je završilo u bolnici sa povredama glave i polomljenim kostima.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.