VULF: TURCI MORAJU DA GOVORE NEMAČKI

Izvor: Kurir, 20.Okt.2010, 13:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VULF: TURCI MORAJU DA GOVORE NEMAČKI

ANKARA - Predsednik Nemačke Kristijan Vulf izjavio je u Ankari da je islam postao deo Nemačke i pozvao Tursku da hrišćanima obezbedi sva verska prava i slobode, uključujući i školovanje sveštenika, što sada nije moguće.

Predsednik Vulf, govoreći u turskom parlamentu, istakao je da turski imigranti u Nemačkoj "moraju da se uklope u nemačko društvo i da nauče nemački jezik". Za razliku od nekih drugih političara u njegovoj zemlji, on je u obraćanju turskim poslanicima izbegao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da upotrebi reči "integracija stranaca", preneo je radio "Dojče vele".

Višednevna posta Vulfa Turskoj usledila je posle izjave kancelarke Angele Merkel da "Nemačka nije uspela da izgradi multikulturno društvo". U Berlinu je najavljeno donošenje zakona i oštrije mere protiv onih koji ne žele da se integrišu.

U Nemačkoj živi više od sedam miliona stranaca, od kojih su 2,5 miliona stigli iz Turske.

Predsednik Vulf u govoru nije nudio prazna obećanja Ankari da će uskoro ući u Evropsku uniju.

Uz priznavanje napretka u procesu reformi, nemački predsednik je naglasio da "ishod pregovora sa Briselom o tome da li će i kada će Turska postati članica EU mora ostati otvoren za sve opcije".

Kancelarka Merkel i francuski predsednik Nikola Sarkozi smatraju da Turskoj, umesto punopravnog članstva, treba ponuditi "privilegovano partnerstvo sa Unijom", što u Ankari odbacuju.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.