Izvor: B92, 19.Okt.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uragan Vilma u kategoriji IV

Majami -- Vilma, 12. uragan ove sezone na Atlanskom okeanu, danas je ojačao do kategorije IV.

Uragan se kreće brzinom od 241 kilomatra na sat, saopštili su meteorolozi, a mogla bi da udari u meksičku obalu ili Floridu sledećeg vikenda. Meteorolozi upozoravaju da je reč o ozbiljnoj pretnji, a stanovnici Floride počeli su kupovinu zaliha namirnica i pravljenje zaliha vode.

Ove godine je spisak od 21 imena za uragane i oluje iscrpljen, pa će se, ako se pojavi još neki, prvi put u istoriji desiti da oni budu nazvani po slovima grčkog alfabeta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.