Uhapšen libanski špijun

Izvor: RTS, 14.Apr.2009, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen libanski špijun

Otkriven i uhapšen libanski oficir koji je, akko se sumnja, odavao informacije Izraelu. Oficir priznao dugogodišnju špijunažu.

Jedan libanski rezervni oficir visokog ranga uhapšen je pod sumnjom da je špijunirao za Izrael, preneli su izraelski mediji pisanje arapskog lista "Al Akbar".

Tokom istrage osumnjičeni oficir Adib A. je, navodno, rekao da se redovno sastajao s izraelskim posrednicima u Evropi.

Neimenovani libanski bezbednosni zvaničnik izjavio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je za "Al Akbar" da je oficir priznao da je saradnja sa izraelskim obaveštajnim službama trajala više od 10 godina i da se uglavnom sastojala u sakupljanju informacija.

Oficir je, međutim, porekao umešanost u bilo kakve operativne aktivnosti kao što su ubistva ili vojni napadi unutar Libana. Adib A. je praćen u poslednja tri meseca, uz još neke osobe osumnjičene za saradnju s Izraelom.

Istraga se na kraju fokusirala na tog oficira iz sela Ramiš u južnom Libanu. Na osnovu naredbi opšteg tužilaštva u Libanu, Abid A. je uhapšen prošle subote.

I njegova supruga je nakratko bila u pritvoru posle njegovog hapšenja, obelodanivši detalje koje njen suprug nije želeo da da.

Oficir je kako prenose mediji služio u libanskoj opštoj službi bezbednosti do 1998. godine. Od tada je u privatnoj praksi, za koju se veruje da je bila pokriće za ono čime se zapravo oficir bavio.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.