Ugašeni požari u Španiji

Izvor: NoviMagazin.rs, 29.Dec.2015, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ugašeni požari u Španiji

Posle višednevne borbe sa vatrenom stihijom na severu Španije, vatrogasci, vojnici i policajci uspeli su danas da ugase požar na više od 200 lokacija, u čemu su im pomogle i dugo očekivane padavine.

Požari su ugašeni u regionu Kantabrija, kojeg je najviše zahvatila vatrena stihija, razbuktana vetrom. Još uvek ima određenih područja sa prigušenim žarom, ali su ona pod kontrolom, prenosi AFP.

Skoro 700 vatrogasaca, vojnika, policajaca i dobrovoljaca pokušavalo >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << je da ugasi požare u ovom regionu, a vatra se opasno približila obližnjim selima.

Lokalni zvaničnici saopštili su da je kiša konačno pala u regionu u koji je pogođen neuobičajno toplim vremenom.

Službe za vanredne situacije u obližnjim regionima Asturija i Navara, koje su takođe zahvatili požari, rekli su da su oni ugašeni, ili su pod kontrolom.

Šumski požari opustošili su delove severne Španije, a nastradao je pilot helikoptera koji se tokom gašenja požara srušio prošle nedelje.

Predsednik regionalne kantabrijske vlade Migel Anhel Revilja upozorio je da je 99 odsto svih požara namerno izazvano.

Ove godine požari su uništili više od 54.000 hektara poljoprivrednog i šumskog zemljišta u Španiji, što je više nego u prethodne dve godine zajedno, navodi špansko Ministarstvo poljoprivrede.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Povezane vesti

Kiša pomogla u gašenju požara u Španiji

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 29.Dec.2015

Nakon sedmodnevne borbe protiv više od 200 šumskih požara na sjeveru Španije, lokalne vlasti i službe za vanredne situacije saopštile su danas da je dugo čekana kiša pomogla da se vatre ugase...Iz najgore pogođenog regiona Kantabrije, gdje se skoro 700 vatrogasaca, vojnika, policajaca i dobrovoljaca...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.