Izvor: B92, 10.Mar.2013, 11:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubijen ministar turizma u Meksiku
Gvadalahara, Meksiko -- Ministar turizma u saveznoj državi Halisko na zapadu Meksika ubijen je u Gvadalahari, u atentatu koji bi mogao biti povezan s njegovim privatnim biznisom.
Hose de Hesus Galjegos Alvares ubijen je, iz pištolja, u poteri ulicama predgrađa drugog po veličini meksičkog grada, dok je vozio svoj automobil, potvrdio je generalni sekretar vlade Haliska Arturo Samora, prenela je agencija AP.
Prema navodima Samore, preliminarna istraga pokazuje da se ubistvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ne dovodi u vezu sa ministrovim radom na promociji turizma, ali da možda ima veze s njegovim privatnim poslovima.
Galjegos, po struci inženjer, bio je osnivač i predsednik firme za razvoj najvećih meksičkih letovališta, poput Akapulka, Los Kabosa i Puerto Valjarte i nekoliko objekata u Gvadalahari.
Meksički predsednik Enrike Penja Nijeto osudio je napad na svom Tviter nalogu i naložio istragu kako bi se odgovorni za napad priveli pravdi.
Meksiko: Ubijen ministar turizma
Izvor: Akter, 10.Mar.2013
Ministar turizma u saveznoj državi Halisko na zapadu Meksika ubijen je u Gvadalahari, u atentatu koji bi mogao biti povezan s njegovim privatnim biznisom
Ubijen ministar turizma države Halisko
Izvor: Nezavisne Novine, 10.Mar.2013
MEKSIKO SITI - Ministar turizma u meksičkoj državi Halisko Hoze de Hesus Galjegos ubijen je u centralnom Meksiku.
















