Ubijen jedan od lidera opozicije u Venecueli

Izvor: RTS, 26.Nov.2015, 11:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubijen jedan od lidera opozicije u Venecueli

Jedan od lidera opozicione Demokrartske akcione partije Luis Manuel Dias ubijen je tokom sinoćnjeg predizbornog skupa, pred održavanje izbora za Kongres u Venecueli naredne nedelje, saopštila je ta partija.
Prema rečima lidera DAP Karolosa Prosperija, pucnji su se čuli u centralnom gradu u Venecueli Altagrasija de Orituko tokom razbijanja skupa, kada je lider DAP u tom gradu pogođen, preneo je AP. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Skupu je prisustvovala i Lilian Tinotri supruga Leopolda Lopesa, još jednog opozicionog lidera koji se nalazi u zatvoru, izjavio je jedna od zvaničnika DAP.
On je jedno od najpoznatijih lica među ljudima koji se protive socijalističkoj venecuelanskoj vladi.
Na svom Tviter nalogu, Lilian Tinotri je napisala da se u Altagrasiji de Orituku dogodio teror.
Opozicija je saopštila da je nekoliko aktivista povređeno u poslednjih nekoliko dana, tokom kojih su pristalice vlade razbijale opozicione skupove.
Socijalistička partije negira da pokušava da zastraši opoziciju nasiljem i ističe da su optužbe opozicije ludost njenih protivnika.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

KRVAVI PROTEST: Ubijen lider opozicije u Venecueli

Izvor: Kurir, 26.Nov.2015

Jedan od lidera opozicione Demokratske akcione partije Luis Manuel Dias ubijen je tokom sinoćnjeg predizbornog skupa, pred održavanje izbora za Kongres u Venecueli naredne nedelje,...Prema rečima lidera DAP Karolosa Prosperija, pucnji su se čuli u centralnom gradu u Venecueli Altagrasija de Orituko...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.