Izvor: Blic, 03.Apr.2017, 14:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

(UZNEMIRUJUĆE FOTOGRAFIJE) HOROR U METROU Snažne EKSPLOZIJE potresla Sankt Peterburg

Snažne eksplozije potresle su danas metro u Sankt Peterburgu. Prema poslednjim informacijama, u vagonu metroa dogodile su se dve eksplozije, a sumnja se da su ih izazvale improvizovane eksplozivne naprave. Portparol ruskog Nacionalnog komiteta za borbu protiv terorizma potvrdio je da je 10 osoba poginulo u eksplozijama. Više desetina ljudi je povređeno.

UPOZORENJE: Na društvenim mrežama pojavile su se i fotografije sa stanice na kojima se vidi nekoliko povređenih ljudi, a >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << čitaoce upozoravamo da su uznemirujućeg sadržaja.

СРОЧНО

В метро Петербурга прогремел мощный взрыв.https://t.co/cUcGI4WzqN

Фото: L!FE #СанктПетербург #метро #взрыв pic.twitter.com/M0xXHf2luI

Lenta.ru javlja, pozivajući se na policijske izvore, da je 50 ranjeno u eksploziji. Sputnjik prenosi da među ranjenima ima i dece, a sagovornik Sputnjika je rekao da su vrata vagona "dignuta u vazduh".

СРОЧНО: 10 погибших в Петербурге https://t.co/WSx9FflzsN pic.twitter.com/notXvBshUM

Izvor iz policije je rekao je za RT da se sumnja da je u vagonu bila postavljena najmanje jedna eksplozivna naprava.

Kako navode ruski mediji, uređaj koji je eksplodirao bio je punjen šarpnelima. Vlasti još uvek nisu potvrdile broj povređenih, niti poginulih, javlja RT.

В метро Санкт-Петербурга произошел взрыв, есть пострадавшие https://t.co/fTmg6R42oN pic.twitter.com/OX80VXcqFk

TASS je ranije javio da je u toku evakuacija i to iz tunela, a na lice mesta stiglo je osam ambulantnih kola.

В питерском метро взрыв pic.twitter.com/AvF7rCpttA

Na internetu su se pojavile prve fotografije na kojima se vidi gust dim i jedan oštećen vagon.

Видео: Задымление на станции «Сенная площадь» https://t.co/Fr3RIyF5z4 pic.twitter.com/ljU9AUwrKQ

Na lice mesta stiglo je osam ambulantnih kola, kaže za Rojters jedan od očevidaca.

Sankt-Peterburq metrosunda güclü partlayış olub. 10 nəfər dünyasını dəyişib, 10-larla yaralı var. #метро #Взрыв #СанктПетербург #Russia pic.twitter.com/iG1KwM3Fou

Poslednjih osam stanica metro linije na kojoj su se dogodile eksplozije zatvoreno je do daljneg.

Predsednik Rusije Vladimir Putin je danas u Sankt Peterburgu na jednom skupu. Portal Njuzru navodi da se eksplozija dogodila u vreme njegovog govora.

Putin: Razmatramo sve opcije, uključujući i terorizam

Vladimir Putin izjavio je danas da se razmatraju svi uzroci današnje eksplozije u metrou u Sankt Peterburgu, uključujući terorizam, javio je Rojters.

Putin je dodao da je razgovarao sa šefovima bezbednosnih službi nakon eksplozije i da oni pokušavaju da ustanove šta je uzrok.

Ruski predsednik uputio je saučešće porodicama žrtava.

Nastavak na Blic...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Putin se oglasio posle eksplozije u Sankt Peterburgu: Razmatramo sve uzroke, uključujući terorizam (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 03.Apr.2017

Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da se razmatraju svi uzroci današnje eksplozije u metrou u Sankt Peterburgu, uključujući terorizam, javio je Rojters...Putin je dodao da je razgovarao sa šefovima bezbednosnih službi nakon eksplozije i da oni pokušavaju da ustanove šta je uzrok...Ruski...

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.