UNICEF: Oslobođeno 41 dete

Izvor: B92, 29.Maj.2013, 17:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UNICEF: Oslobođeno 41 dete

Johanesburg -- UNICEF je saopštio da je iz naoružanih grupacija u Centralnoafričkoj Republici oslobođeno 41 dete.

Organizacija Ujedinjenih nacija za decu i omladinu navela je da su nedavni sukobi doveli do velikog porasta regrutovanja dece boraca koja su učestvovala u nekim od najžešćih borbi pobunjenika koji su u martu pokušali da osvoje glavni grad te zemlje Bangi, preneo je AP.

Sva deca koja su oslobođena u ponedeljak i utorak sada se nalaze u jednom tranzicionom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << centru gde im se pomaže da se ponovo integrišu u društvo.

UNICEF je saopšito da radi s vladom Centralnoafričke Republike na oslobađanju dece i da očekuje da će još tih malih borca biti pušteno sledećih dana i nedelja.

Agencija UN je podsetila da je čak i pre najnovijih napada pobunjenika više od 2.000 dece u Centralnoafričkoj Republici bilo uvučeno u mnoštvo naoružanih grupacije koje destabilizuju severni deo te zemlje.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

UNICEF: Oslobođeno 41 dete

Izvor: Akter, 29.Maj.2013

UNICEF je saopštio da je iz naoružanih grupacija u Centralnoafričkoj Republici oslobođeno 41 dete

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.