Izvor: B92, 20.Avg.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UN ipak ostaju u Iraku

Njujork -- Generalni sekretar UN Kofi Anan demantovao je vest da svetska organizacija planira masovnu evakuaciju osoblja iz Iraka i rekao da će "veliki broj zaposlenih pri UN ostati u zemlji i nastaviti svoj posao". On je rekao i da tokom dana teba da se sastane sa članovima Saveta bezbednosti kako bi razmotrili koje mere bezbednosti treba da preduzmu za svoje zaposlene u Iraku. Irački zvaničnik Ahmed Čalabi izjavio je da je u napadu na sedište Ujedinjenih nacije u Bagdadu poginulo najmanje 20 ljudi i da se strahuje da ispod ruševina ima još nastradalih.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.