Izvor: Blic, 26.Avg.2016, 13:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U vazdušnom napadu u Jemenu ubijeno 11 civila

U vazdušnim napadima međunarodnih koalicionih snaga pod vođstvom Saudijske Arabije na severu Jemena, poginulo je 11 civila, a više njih je ranjeno, prenela je danas agencija SABA, bliska pobunjenicima.

Koalicione snage bombardovale su danas četvrt Bakam u gradu Sadi, koji je pod kontrolom šiitskih pobunjenika Hutija, a među poginulima su i žene i deca, navodi SABA.

Agencija je takođe navela da su avioni koalicije nastavili da nadleću grad, što je otežalo akcije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << spasavanja preživelih, kao i da su mnogi ranjeni u kritičnom stanju i da bilans žrtava nije konačan.

Vazdušni udari usledili su dan nakon što su UN zahtevale sprovođenje međunarodne istrage ubijanja civila u Jemenu.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.