Izvor: B92, 10.Mar.2009, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U padu helikoptera poginuo pilot

Beč -- Austrijska policija saopštila je da je u nesreći na jugu te zemlje pao helikopter i da je tom prilikom poginuo pilot.

Nesreća se dogodila posle podne u blizini grada Dojčlandsberg u pokrajini Štajerskoj. U udesu je povređeno još dvoje ljudi koji su se nalazili u letelici, među kojima je 49-godišnji policijski inspektor i 52-godišnji pripadnik spasilačke službe.

Helikopter, koji se nalazio u izviđačkoj patroli, srušio se pošto je prethodno udario u krov jedne zgrade.

Kako se navodi, 39-godišnji pilot je preminuo na putu ka bolnici od povreda zadobijenih pri padu helikoptera.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.