U eksploziji u Pakistanu stradala dva policajca

Izvor: Blic, 03.Feb.2015, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U eksploziji u Pakistanu stradala dva policajca

Dva policajca poginula su danas u Pakistanu, kada je u gradu Manšehra, na severozapadu zemlje eksplodirala podmetnuta mina.

Za sada niko nije preuzeo odgovornost za napad, ali se veruje da su eksploziv podmetnuli talibani, koji su u poslednje vreme počinili više ubistava, u okviru svoje borbe za uspostavljanje Islamske države.

Policajac Sabor Kan rekao je da su u regionu Manšehre u poslednjih nekoliko dana talibani ispred škola ostavljali preteća pisma, tražeći da dečaci i devojčice ne budu u istim odeljenjima.

U napadu talibana na jednu školu u Pešavaru, 16. decembra prošle godine ubijeno je 150 đaka.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.