
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Okt.2019, 08:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Kaliforniji bukte požari, evakuisano 50.000 stanovnika Los Anđelesa
Oko 50.000 stanovnika severnih predgrađa Los Anđelesa evakuisano je u petak zbog požara koji se brzo šire celom američkom državom Kalifornijom.
Kako je preneo Rojters, vatrogasci su iskoristili malo zatišje u vetrovima kako bi dobili prednost u borbi sa vatrenom stihijom.
Guverner Kalifornije Gevin Njusom proglasio je u petak vanredno stanje u toj državi.
Požari koji besne širom Kalifornije zahvatili su u samom Los Anđelesu oko 1.700 hektara zemljišta, uništivši oko 50 građevina, dok je oko 15.000 drugih zdanja ugroženo.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
GORI KALIFORNIJA Iz Los Anđelesa evakuisano 50.000 ljudi, 15.000 objekata ugroženo, proglašeno VANREDNO STANJE (VIDEO)
Izvor: Blic, 26.Okt.2019
Oko 50.000 stanovnika severnih predgrađa Los Anđelesa evakuisano je u petak zbog požara koji se brzo šire celom američkom državom Kalifornijom.