
Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Apr.2020, 20:07
U Italiji umrlo još 415 zaraženih koronavirusom
Još 415 osoba zaraženih koronavirusom umrlo je u Italiji u poslednja 24 časa, ali je broj novozaraženih manji od broja izlečenih, objavile su vlasti večeras.
Broj novozaraženih u Italiji je 2.357, dok je izlečenih 2.622 više nego juče.
Zaraza koronavirusom potvrđena je u Italiji kod 195.351 osobe, od kojih je umrlo 26.384. Više mrtvih od posledica zaraze koronavirusom imaju jedino SAD, gde je prema zvaničnim podacima umrlo nešto manje od 53.000 ljudi. >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs <<
Iako se vlasti pripremaju da uskoro ublaže oštra ograničenja zabrane kretanja, najteže pogođeni italijanski region Lombardija na severu zemlje i dalje beleži relativno velik broj novozaraženih.
Zaraza koronavirusom potvrđena je u Lombardiji kod više od 700 ljudi u prethodna 24 časa, dok je u tom regionu zaraza do sada potvrđena kod gotovo 72.000 ljudi, prenosi Asošiejted pres.
Italijanske vlasti procenjuju da je zvaničan broj zaraženih i umrlih od bolesti kovid-19 manji od stvarnog, pošto još nema mogućnosti za testiranje svih koji bi mogli da budu zaraženi.
Vlasti upozoravaju građane da nastave s poštovanjem pravila socijalnog distanciranja i posle 4. maja, za kada je najavljeno ublažavanje restriktivnih mera.
Zaraza koronavirusom potvrđena je širom sveta kod više od 2.880.000 ljudi, od kojih je umrlo više od 200.000.