Izvor: B92, 26.Sep.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Iraku poginula dva američka vojnika

Bagdad -- Vojska SAD je saopštila da su dva američka vojnika poginula u četvrtak u Iraku i da su još dva ranjena u napadima u gradovima Kirkuk i Tikrit. Vojni portparol je rekao da je jedan vojnik nastradao kada je američko vojno vozilo pogođeno raketom ručnog bacača u Kirkuku, naftnom centru na severu zemlje. Drugi vojnik je poginuo u oružanom obračunu u jednoj napuštenoj zgradi u Tikritu, rodnom gradu Sadama Huseina, a istraga o je u toku. Broj nastradalih američkih vojnika od okončanja velikih borbenih operacija u Iraku porastao je na 81.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.