U Bugarskoj uhapšeno pet ilegalnih migranata i devet Bugara

Izvor: Blic, 24.Jul.2017, 00:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Bugarskoj uhapšeno pet ilegalnih migranata i devet Bugara

Pet ilegalnih migranata uhapšeno je juče u Bugarskoj tokom policijske operacije protiv trgovine ljudima, saopštilo je bugarsko Ministarstvo unutrašnjih poslova, dok su tužiteljka za oblast Plovdiva Gergana Mutafova i šef policije u tom gradu Atanas Ilkov rekli da je privedeno i devet bugarskih državljana.

Policijska operacija izvedena je u regionu Plovdiva, na jugu zemlje, kasno sinoć, prenosi BTA, dodajući da je u toku istraga o tom slučaju u nekoliko regiona.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Bugarskim pomagačima preti od jedne do šest godina zatvora, kao i novčana kazna u visini od 5.000 do 20.000 leva.

Migranti, koji potiču iz Turske, platili su trgovcima ljudima između 500 i 1.000 evra, navodi bugarska agencija.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.