Izvor: Mondo, 27.Jun.2013, 14:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Briselu otkrili stan pun malih Bosanaca
Iz jednog je stana u Briselu na prolaznike doletalo kamenje, policija intervenisala i u stanu našla 15 maloletnika iz Bosne i Hercegovine.
U stanu u Briselu pronađeno je 15 dece, od čega dve bebe, kada je policija intervenisala na osnovu prijave da neko s prozora gađa prolaznike kamenjem.
Ustanovljeno je da su to deca iz tri porodice koje su rodbinski povezane.
Telo jedne bebe koja je nađena u stanu potpuno je prekriveno krastama, javlja Flandres Njuz >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << (Flanders News)
Majka deteta koje je odvedeno u bolnicu, pojavila se kasnije i tada je otkriveno da je ona ujedno i majka još petero dece.
Socijalna služba obećala je smeštaj i usluge savetovanja ovoj porodici.
Predsednik opštine Anderlehr Erik Tomas izjavio je da pronađena deca u Belgiji borave ilegalno i da će stan u kome su pronađeni biti očišćen i dezinfikovan.
(MONDO)







