Tuča u južnoafričkom parlamentu

Izvor: Radio 021, 13.Feb.2015, 11:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tuča u južnoafričkom parlamentu

U južnoafričkom parlamentu je tokom govora predsednika Džejkoba Zume o stanju nacije izbila sveopšta svađa, a došlo je i do tuče, kada su pripadnici obezbeđenja pozvani da izbace iz sale opozicione poslanike, koji su predsednika optužili za korupciju.

Zuma je upravo počeo govor kad je nekoliko opozicionih poslanika ustalo i protestovalo zbog toga što, kako su rekli, predsednik nije objasnio zašto je na izgradnju njegove privatne rezidencije potrošeno više od 20 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << dolara državnog novca.

Među poslanicima koji su prekinuli govor Zume je bio i Džulijus Malema, bivši čelnik lige mladih vladajućeg Afričkog nacionalnog kongresa, koji je kasnije izbačen iz te stranke i sada je lider nove opozicione stranke Boraca za ekonomsku slobodu. On i poslanici iz njegove stranke, koji su u parlament došli obučeni u crvene kombinezone i noseći plastične crvene kacige na glavama, fizički su se sukobili sa pripadnicima obezbeđenja, koji su pokušali da ih izbace iz sale.

Nakon što su poslanici iz redova Malemine stranke izbačeni, poslanici glavne opozicione stranke Demokratske alijanse protestovali su protiv tog poteza i zatim i sami izašli iz sale, nakon čega je Zuma nastavio govor.

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.