Trostruko ubistvo zbog parkinga

Izvor: Radio 021, 11.Feb.2015, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trostruko ubistvo zbog parkinga

Dugogodišnji spor između suseda zbog mesta za parkiranje bio je povod za ubistvo tri člana jedne muslimanske porodice u blizini Univerziteta Severne Karoline.

Muslimanske grupe za ljudska prava izrazile su, međutim, bojazan u vezi s objavljenim uzrokom ubistva i zatražile od vlasti da se pozabave spekulacijama, iznetim na društvenim mrežama, da iza ubistva stoje antimuslimanske predrasude, preneo je AP.

"Na osnovu brutalne prirode ovog zločina, verske odeće dveju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << žrtava i antimuslimanske retorike koja je u porastu u američkom društvu, pozivamo državne i savezne snage reda da se brzo pozabave spekulacijama o mogućem motivu predrasude u ovom slučaju", rekao je Nihad Avad iz Saveta za američko-islamske odnose.

Policija je uhapsila nadača koji je pucao i usmrtio trojicu studenata muslimana, uključujući muža i ženu, u univerzitetskom gradu Čapel Hilu u Severnoj Karolini, javili su danas američki mediji. Napadač, identifikovan kao Kreg Stiven Hiks (46), optužen je za prvostepeno ubistvo po tri tačke optužnice i nalazi se u zatvoru u Daramu, prenela je agencija AFP.

Žrtve su idenfifikovane kao stanovnici Čapel Hila Deah Šadi Barakat (23), njegova supruga Jusor Mohamad (21) i njena sestra Razan Abu Salha (19) iz Ralija. Barakat je bio student druge godine stomatologije u Čapel Hilu, a njegova supruga je trebalo na jesen da započne, takođe, studije stomatologije. Razan Abu Salha je bila studentkinja Državnog univerziteta Severne Karoline.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.