Izvor: NoviMagazin.rs, 10.Jan.2019, 09:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Troje mrtvih na protestima u Sudanu

Tri osobe su poginule i više ih je povređeno kada je policija intervenisala da bi rasterala antivladine demonstrante u Sudanu, saopštili su danas zvaničnici.

Policija je upotrebila suzavac da bi rasterala učesnike nedozvoljenog skupa u gradu Omdurmanu.

Zvaničnici policije rekli su da su naknadno dobili informacije da je troje demonstranata poginulo i da je istraga o ovim incidentima u toku.

U Sudanu se od 19. decembra održavaju protesti. Počeli su kao protesti zbog povećanja cene hleba ali su prerasli u opšte proteste protiv vlasti.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.