Troje Srba zarobljeno u Egiptu

Izvor: Vesti-online.com, 27.Jan.2012, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Troje Srba zarobljeno u Egiptu

Egipat je zabranio izlazak iz zemlje za najmanje deset Amerikanaca i Evropljana, među kojima je i troje Srba i sin američkog sekretara za saobraćaj.

Osobe kojima je zabranjen izlazak iz zemlje rade za dve američke organizacije - Međunarodni republikanski institut i Nacionalni demokratski institut. Ove osobe se nalaze među 10 organizacija, koje su predmet krivične istrage u Egiptu i čije su kancelarije vojnici pretražili prošlog meseca.

Iz Ministarstva spoljnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << poslova rečeno je da su trojica državljana Srbije dobro i da je Ambasada Srbije u Egiptu u stalnom kontaktu sa njima.

Vojni generali, koji su preuzeli vlast posle svrgavanja sa vlasti Hosnija Mubaraka, optužuju strane organizacije da "stoje iza protesta" protiv njihove vladavine i da finansiraju demonstrante u cilju destabilizacije zemlje.

IRI i NDI su nadgledale nedavne parlamentarne izbore u Egiptu, a prilikom pretresa njihovih prostorija vojnici su odneli kompjutere i dokumenta. Egipatska vlada tvrdi da su racije deo legitimne istrage o tome da li te organizacije rade legalno.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.