Tona kokaina na plaži

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Jan.2012, 20:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tona kokaina na plaži

SAN HOSE -

Policija Kostarike je, posle dojave, pronašla tonu kokaina na plaži pacifičke obale, gde je droga bila zakopana u pesku, saopštile su vlasti.

Droga, zapakovana u plastičke kese, iskopana je juče na plaži u blizini grada Parita, zapadno od prestonice San Hose, rekao je danas zamenik ministra za bezbednost Celso Gamboa, a prenela je francuska novinska agencija AFP.

Ovo otkriće je usledilo samo dan pošto su vlasti Kostarike zaplenile 360 kilograma >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kokaina, koji je bio sakriven u kamionu koji je prevozio metalne otpatke u blizini granice sa Nikaragvom.

Američki zvaničnici kažu da stotine tona kokaina stiže svake godine u Sjedinjene Američke Države iz Centralne Amerike, glavni tranzitni put iz Južne Amerike, gde se proizvodi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.