Izvor: RTS, 31.Jul.2020, 22:03
Tinejdžer hakovao Tviter naloge Maska i Gejtsa
Sedamnaestogodišnjak sa Floride optužen je da stoji iza hakovanja više Tviter naloga, meću kojim su najbogatiji čovek na svetu, Džefa Bezos, vlasnik "Tesle" Ilon Mask, osnivač "Majkorsofta" Bil Gejts.
Grem Klark iz Tampe tereti se za 30 različtih tačaka optužnice zbog prevara više ljudi širom SAD koje su povezane sa hakovanjem Tviter naloga poznatih i moćnih Amerikanaca 15. jula.
Tužilac okruga Hilsborou Endru Voren >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rekao je da je namera optuženog bila krađa indentiteta poznatih ličnosti kako bi naveo žrtve da mu pošalju bitkoine na račune koji su sa njim povezani.
Prema njegovim rečima, samo za jedan dan Klarku je uplaćeno bitkoina u vrednosti većoj od 100.000 dolara.
"Budući da je bitkoin kriptovaluta teško joj je ući u trag i vratiti oštećenom vlasniku", ističe se u saopštenju kancelarije Endru Vorena.
Nekadašnji predsednik SAD Barak Obama, osnivač "Majkrosofta" Bil Gejts, vlasnici "Amazona" i "Tesle" Džef Bezos i Ilon Mask samo se su neka imena koji su bili meta Grema Klarka.
Zvaničnici kompanije "Tviter" nedavno su saopštili da su ograničili pristup "unutrašnjim alatima" te društvene mreže.
Američki tinejdžer uhapšen zbog hakerskog napada na naloge poznatih ličnosti
Izvor: Beta, 01.Avg.2020, 00:04
Tinejdžer sa Floride uhapšen je danas po optužbi da je izveo hakerski napad na naloge poznatih političara, slavnih ličnosti i tehnoloških mogula zahvaljujući kojem je došao do bitkoina vrednih više od 100.000 dolara, saopštile su američke vlasti.Zbog nedavnog hakerskog napada na brojne Tviter...
Ispostavilo se da je "Tviter" naloge Bezosa, Maska i Gejtsa hakovao - TINEJDŽER
Izvor: Blic, 01.Avg.2020
Sedamnaestogodišnji Grejem Klark iz Tampe sa Floride optužen je da stoji iza hakovanja više Tviter naloga, među kojim su najbogatiji čovek na svetu Džef Bezos, vlasnik "Tesle" Ilon Mask i osnivač "Majkorsofta" Bil Gejts.
















