Izvor: RTS, 13.Okt.2013, 10:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Teška nesreća u Rusiji
Trinaest osoba poginulo, a dve su povređene u sudaru minibusa i kamiona u ruskom regionu Samara. Među poginulima i povređenima nema Rusa, jer je reč o državljanima bivših sovjetskih republika.
U teškoj saobraćajnoj nesreći u ruskom regionu Samara je danas poginulo 13 ljudi, dok je njih dvoje povređeno, u sudaru minibusa i kamiona, saopštilo je rusko Ministarstvo za vanredne situacije.
Portparol regionalne kancelarije tog Ministarstva je izjavio da je do nesreće >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << došlo oko ponoći na autoputu M-32, kad je minibusu marke "tojota" sa 14 putnika pukla guma, posle čega je vozač izgubio kontrolu nad vozilom, prešao u suprotnu traku i sudario se sa kamionom marke "mercedes", nakon čega se i zapalio, prenela je agencija Itar-Tas.
U minibusu se nalazio 11 državljana Uzbekistana, dva Tadžikistanca i jedan državljanin Azerbejdžana. Trinaest putnika je izgubilo život zbog povreda zadobijenih prilikom sudara i požara koji je kasnije izbio, dok su u bolnicu sa povredama prevezeni vozač i jedan putnik.












