Izvor: B92, 18.Feb.2011, 02:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tanzanija: 25 žrtava eksplozije
Dar Es Salam -- Prema najnovijim informacijama, 25 osoba je poginulo kada je izbilo više eksplozija u magacinu municije u vojnoj bazi u najvećem gradu Tanzanije Dar Es Salamu.
Nekoliko hiljada stanovnika okolnih oblasti je počelo da beži kada su počele eksplozije i u toj gužvi više od 150 dece se izgubilo.
Oko 4.000 stanovnika je evakuisano na nacionalni stadion, gde humanitarni radnici sada pokušavaju da povežu izgubljenu decu sa njihovim roditeljima.
Nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kuća i jedna škola su srušene, a u vojnoj bazi Gombo la Mboto uništena su 23 skladišta oružja, pet vozila, dva vojnička doma i prodavnica.
Zbog eksplozije je privremeno bio zatvoren međunarodni aerodrom, koji se nalazi blizu vojne baze, naveo je AP.
Predsednik Džakaja Kikvete je posetio vojnu bazu i obećao da će biti sprovedena istraga o eksplozijama koje su počele sinoć oko 21 sat po lokalnom vremenu i trajale su do jutros.
To je druga eksplozija u magacinu vojne municije u Dar Es Salamu tokom prethodne dve godine.





















