Izvor: B92, 26.Mar.2010, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Tajms" naplaćuje internet izdanje

London -- Britanski listovi "Tajms" i "Sandej tajms" uvešće od juna naplatu za pristup internet izdanjima po ceni od jedne funte za dan ili dve funte za celu sedmicu.

Naknada za korišćenje digitalnih izdanja tih novina biće uključena u nedeljnu pretplatu štampanih izdanja. Izvršna direktorka "Njuz internešenela" Rebeka Bruks najavila je da će da se uvede naplata pristupa elektronskim izdanjima tabloida "San" i časopisa "Njuz of de vorld", ali nije rekla kada.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Time se ova novina pridružila ostalim medijima koji su već počeli da naplaćuju korišćenje svojih digitalnih izdanja.

Jedan od najuspešnijih u tom smislu je "Vol strit džornal" koji je prošle godine završno sa 30. septembrom imao u proseku mesečno nešto više od 400.000 elektronskih pretplatnika. Ako se uzme godišnja pretplata za internet izdanje tog časopisa, nedeljno treba platiti 1,99 dolara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.