Izvor: Press, 23.Avg.2014, 20:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TUNIS: Policija greškom ubila dve žene!
Bezbednosna patrola postavljena je na putu u Kaserinu, u centralnom Tunisu, "nakon što su građani dobili informaciju da se gradu približava oružana grupa", navodi se u saopštenju.
Pored patrole je, velikom brzinom, prošao automobil, koji se nije zaustavio posle upozorenja i pucanja u vazduh. Policajci su zatim otvorili vatru i ranili dve mlade žene u automobilu, koje su kasnije preminule, preneo je AFP.
Rođak jedne od žrtava, koji se takođe >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << nalazio u automobilu, rekao je da se vozač nije zaustavio, jer je mislio da se pored puta nalaze teroristi.
MInistarstvo unutrašnjih poslova, naglasilo je u saopštenju da "se policijska naređenja moraju poštovati, naročito u posebnim situacijama".





